Warning Cookies are used on this site to provide the best user experience. If you continue, we assume that you agree to receive cookies from this site. OK

16 cech naturalnego lidera

59.00 PLN
(Including tax)
+
Our advantages [CLONE]

999 months warrantyGuarantee for all purchased goods in our online store is 12 months

SMS notificationYou receive SMS messages about each stage of your order.

Return and exchange - no problemYou can return the items purchased within 14 days. The goods must be in normal condition and have all the factory packages.

Different payment methodsPay orders in convenient ways: cash to the courier, by bank transfer on the receipt of the bank or by credit card right at the time of the order.

Best priceWe are proud of our prices, hundreds of customers check them every day, which give a choice to our online store!

Payment methodPrzelewy online

Cel szkolenia

Naturalny lider to osoba, która bierze na siebie realizację wizji i celów, przewodzi, a ludzie naturalnie za nim podążają. Budzi zaufanie i wiarę, a wyrażone przez niego prośby wywołują w innych ludziach potrzebę ich spełnienia i zobowiązanie do tego. Nasze szkolenie prezentuje listę 16 cech naturalnego lidera, która powstała w efekcie obserwacji i przeglądu najnowszej literatury na temat przywództwa i zarządzania. Stawiamy hipotezę, że pewne cechy i kompetencje, o ile nie są przesadzone, czynią menedżera naturalnym liderem. W trakcie tego kursu uczestnik szkolenia będzie mógł przeanalizować określone kompetencje, które wpływają na skuteczność liderów i dobrych przywódców. Dzięki temu przyjrzy się również swoim mocnym stronom, obszarom do rozwoju i drzemiącym w nim potencjałom.

Plan szkolenia

 1. Wprowadzenie
 2. Zadania lidera
 3. Nastawienie lidera
 4. Zarządzanie relacjami
 5. Kompetencje szefowskie
 6. Spójność lidera
 7. Podsumowanie
 8. Test

Wyróżniki szkolenia

Szkolenie poprowadzi animowana tutorka będąca trenerem i coachem kadry menedżerskiej, której celem jest pokazać użytkownikowi szkolenia, jakie cechy lidera powodują, że ludzie podążają za nim. Ćwiczenia wplecione w ekrany wiedzowe pozwolą usystematyzować i utrwalić wiedzę.

Available devices:
 • Desktop
Język:
 • Polish
Payment method :
 • Przelewy online
Training form:
 • SCORM
Training type:
 • online
Possibly you may be interested
Fast and high quality delivery

Our company makes delivery all over the country

Quality assurance and service

We offer only those goods, in which quality we are sure

Returns within 30 days

You have 30 days to test your purchase